سفارش تبلیغ
سرور اختصاصی
سرور اختصاصی
نگاهداری دین، ثمره معرفت و اساس حکمت است . [امام علی علیه السلام]
مشخصات مدیروبلاگ
 
شهریار[82]
تو خود چه لعبتی ای شهسوار شیرین کار _ که توسنی چو فلک رام تازیانه توست _ سرود مجلست اکنون ، فلک به رقص آرد _ که شعر حافظ شیرین سخن ترانه توست

خبر مایه
لوگوی دوستان
 

پیوند دوستان
 
تکلیف الهی پایگاه اطلاع رسانی آخرالزمان و منتظران ظهور د نـیــای جــــوانـــی آیه های انتظار وبلاگ گروهی فصل انتظار PARANDEYE 3 PA ****شهرستان بجنورد**** حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد پیاده تا عرش شلمچه تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر .: شهر عشق :. رهسپاریم با ولایت تا شهادت پرتو از تبار آسمان تمهیدات چهل منزل تا اربعین سربازی در مسیر بسیجی 57 بچّه شهید (به یاد شهدا) رمز دشمن شناسی گروه اینترنتی جرقه ایرانی چفیه موعود مقالات مشاوره و روانشناسی و اختلالات روانی و رفتاری هدیه قافله شهداء عشق سرخ آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام مذهب عشق mansour13 پیامبر اعظم صلی‏الله‏علیه‏وآله‏وسلم The Holy Propht -p.b.u.h صبح دیگری در راه است .... گل پیچک شیعه مذهب برتر Shia is super relegion همه رقم مفت!!!!! کشکول سری تو سرا مهدیار دات بسیجی معجزه هزاره سوم ظهور یا شروع بصیرت ● باد صبا ● نسیمی از بهشت ... میخانه موتور سنگین ... HONDA - SUZUKI ... موتور سنگین ماهیان آکواریمی گنبد افلاک حدیث نفس دسته کلید تا ریشه هست، جوانه باید زد... محمدرضا جاودانی وبلاگ ایران اسلام انتظار MAKHo0oF gr0ups ::::: نـو ر و ز ::::: گام آخر... شوآه(shoah)و دکتر سروش(drsoroush) و ....... معبر حاج سعید حدادیان حامی نسیم وصل یادداشت های یک آقا زاده خبرنگار مسلمان قاب شیشه ای خبرنگار مسلمان خط سرخ شهادت یادداشتهای بی تکلف

دیروز رفته بودیم یادواره وبلاگ نویس عاشورایی (حسن نظری)، مجلس خوبی بود. حرف ها و درد و دل های زیادی گفته شد، ولی آقای مرادی در بین حرفهایشان به نکته ی خوبی اشاره کردند، یعنی این حرفشون خیلی به دلم نشست.
ایشون گفتند: "اسرائیل برای حمله به غزه جوانب کار رو در نظر گرفته بود، به جز یک موضوع، اونها حواسشون کاملا جمع بود که این حمله رو بعد از تمام شدن ایام حج قرار بدن و ایام کریسمس، ولی یک چیز رو فراموش کرده بودند و شاید هم از اهمیتش خبر نداشتند، اونم اینکه در ایام محرم و عاشورا هستیم. اینها نمیدونن که اگه مردم غزه حماسه ی حسین رو ادامه بدن اگر هم از بین بروند باز هم پیروز هستند . و در ادامه گفتند : اگه قرار باشه بنده کمکی به مردم غزه بکنم، پرچم امام حسین رو بهشون هدیه میدم، که یادشون باشه راه حسین یعنی راه غلبه شدن بر ظلم، یعنی ما باید بهشون خط نشون بدیم."
من هم برای تحقیقی، داشتم چند تا کتاب ورق می زدم که به این سخنان برخورد کردم:
گاندی مصلح بزرگ هند میگوید:
"من برای مردم هند چیز تازه این نیاوردم که فقط نتیجه ای که از مطالعات و تحقیقاتم درباره تاریخ زندگی قهرمانان کربلا بدست آورده بودم ارمغان ملت هند کردم. اگر بخواهیم هند را نجات بدهیم واجب است همان راهی را بپیمائیم که حسین بن علی پیمود"
محمد علی جناح، موسس پاکستان میگوید:
"هیچ نمونه ای از شجاعت بهتر از آنکه امام حسین از لحاظ فدا کاری و تهور نشان داد در عالم پیدا نمیشود، به عقیده من تمام مسلیمن باید از سر مشق این شهیدی که خود را در سر زمین عراق قربان کرد پیروی نمایند"
واشینگتن ایرونیگ، مورخ امریکایی میگیوید:
"برای امام حسین ممکن بود که زندگی خود را با تسلیم شدن به اراده یزید نجات بخشد لیکن مسئولیت پیشوا و نهضت بخش اسلام اجازه نمیداد که او یزید را به عنوان خلیفه بشناسد او به زودی خود را برای قبول هر ناراحتی و فشاری به منظور رها ساختن اسلام از چنگال بنی امیه آماده ساخت. در زیر آفتاب سوزان سرزمینی خشک، و در روی ریگهای تفتیده عربستان روح حسین فنا ناپذیر بر پا است، ای پهلوان و ای نمونه شجاعت و ای شهسوارمن ای حسین."
تعجب نکنید، ببینید حتی رهبران غیر دینی هم برای پیروز شدن بر دشمنان و غاصبان سرزمینشان ، حماسه حسین را الگوی خود قرار میدهند و از او سخن می گویند.


  
  

در کتاب شهسوار اسلام تالیف گابریل آنکری ترجمه کاظم عمادی صفحه 196 اینطور نوشته شده:
"نزدیک مکانی بنام کربلا دسته ای از سپاه یزید با حسین و یارانش تلاقی نمودند و جنگ کوتاهی در گرفت و سر دومین نواده پیامبر از تن جدا شد، و تمام برادران و دوستداران آن حضرت قتل عام شدند.
این فاجعه سوگواری و ماتم دیگری برای دنیای اسلام پیش آورد.
سربازان یزید در آن روز چنان وحشی گری و درندگی از خود بروز دادند که تا آن زمان کسی نظیر آن را بخاطر نداشت.
آنها حتی به کودکان شیر خوار و عموزادگان خردسال پیامبر رحم نکردند.
سر خونین حسین علیه السلام بر دمشق فرستاده شد و یزید پنداشت که دیگر با این پیروزی خواهد توانست از لذت آرامش بهره مند گردد.
اما یزید به جای اینکه دوستداران علی علیه السلام را مرعوب کند با آشکار شدن عاشورا که خاطره آن تا به امروز در میان سیل اشکها و نوحه خوانیها و مرثیه ها تحدید می گردد غیرت آنها را به جوش آورده و میل انتقام را بیش از پیش در انان تقویت نمود، سپس گابریل آنکری از قول "براون" خاور شناس معروف انگلیسی نقل نموده که او در تاریخ ادبیات ایران چنین نگاشته است:
"روز کربلا در دل دوستداران علی و پیروان تشیع شعله تازه تر و فروزان تری بر افروخت.
ریخته شدن خون نواده پیامبر در وحشیانه ترین حالات و بعد از هزارن شنکنجه و عذاب خشم و نفرت زائدالوصفی در میان آنها پدید آورد!.
دلها سخت بدرد آمد.
از همان روز این روح شهامت و فداکاری و حقیر شمردن مرگ که به فعالیت شیعیان قدرت و توانائی روز افزونی بخشیده هویدا گردید."
پیونشت.....................................
بلی، دکتر ماربین آلمانی، و دکتر ژزف فرانسوی، در تاریخ خود نگاشته اند که عملیات حسین ابن علی علیه السلام و فداکاری آن حضرت باعث زندگی نوین دین محمد صلی الله علیه و آله وسلم گردید.
زیرا دست ظلم و کفر بنی امیه را قطع نمود وگرنه بنی امیه اساس دین اسلام را به کلی از میان می بردند.
این فداکاری حسین علیه السلام بود که به دنیا فهماند هر کسی تابع بنی امیه شود از دائره اسلام خارج است والا مسلمانان با پیروی از منویات بنی امیه دین اسلام را عوض نموده و به جای آن چیز دیگری قرار میدادند.
خوانند ه عزیز! این قضاوت افراد خارجی در باره فداکاری سالار شهیدان است تا شما چگونه قضاوت نمائید.
آیا با این همه دلایل باز کسانی پیدا می شوند که بگویند چرا حسین ابن علی خود را به کشتن داده است و آیه "ولا تلقوا بایدیکم الی التهلکه" را بخوانند؟


87/10/8::: 9:8 ع
نظر()