سفارش تبلیغ
کمک به محرومان
کمک به محرومان
[ و به پسرش حسن فرمود : ] پسرکم چیزى از دنیا بجا منه چه آن را براى یکى از دو کس خواهى نهاد : یا مردى که آن را در طاعت خدا به کار برد پس به چیزى که تو بدان بدبخت شده‏اى نیکبخت شود ، و یا مردى که به نافرمانى خدا در آن کار کند و بدانچه تو براى او فراهم کرده‏اى بدبخت شود پس در آن نافرمانى او را یار باشى و هیچ یک از این دو در خور آن نبود که بر خود مقدمش دارى . [ و این گفتار به گونه‏اى دیگر روایت شده است که : ] اما بعد ، آنچه از دنیا در دست توست پیش از تو خداوندانى داشت و پس از تو به دیگرى رسد و تو فراهم آورنده‏اى که براى یکى از دو تن خواهى گذاشت : آن که گرد آورده تو را در طاعت خدا به کار برد پس او بدانچه تو بدبخت شده‏اى خوشبخت شود ، یا آن که آن را در نافرمانى خدا صرف کند پس تو بدانچه براى وى فراهم آورده‏اى بدبخت شوى و هیچ یک از این دو سزاوار نبود که بر خود مقدمش دارى و بر پشت خویش براى او بارى بردارى ، پس براى آن که رفته است آمرزش خدا را امید دار و براى آن که مانده روزى پروردگار . [نهج البلاغه]
مشخصات مدیروبلاگ
 
شهریار[82]
تو خود چه لعبتی ای شهسوار شیرین کار _ که توسنی چو فلک رام تازیانه توست _ سرود مجلست اکنون ، فلک به رقص آرد _ که شعر حافظ شیرین سخن ترانه توست

خبر مایه
لوگوی دوستان
 

پیوند دوستان
 
تکلیف الهی د نـیــای جــــوانـــی آیه های انتظار وبلاگ گروهی فصل انتظار PARANDEYE 3 PA ****شهرستان بجنورد**** پایگاه اطلاع رسانی آخرالزمان و منتظران ظهور حمایت مردمی دکتر احمدی نژاد پیاده تا عرش شلمچه تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر .: شهر عشق :. رهسپاریم با ولایت تا شهادت پرتو از تبار آسمان تمهیدات چهل منزل تا اربعین سربازی در مسیر بسیجی 57 بچّه شهید (به یاد شهدا) رمز دشمن شناسی گروه اینترنتی جرقه ایرانی چفیه موعود مقالات مشاوره و روانشناسی و اختلالات روانی و رفتاری هدیه قافله شهداء عشق سرخ آرامش جاویدان در پرتو آموزه های اسلام مذهب عشق mansour13 پیامبر اعظم صلی‏الله‏علیه‏وآله‏وسلم The Holy Propht -p.b.u.h صبح دیگری در راه است .... گل پیچک شیعه مذهب برتر Shia is super relegion همه رقم مفت!!!!! کشکول سری تو سرا مهدیار دات بسیجی معجزه هزاره سوم ظهور یا شروع بصیرت ● باد صبا ● نسیمی از بهشت ... میخانه موتور سنگین ... HONDA - SUZUKI ... موتور سنگین ماهیان آکواریمی گنبد افلاک حدیث نفس دسته کلید تا ریشه هست، جوانه باید زد... محمدرضا جاودانی وبلاگ ایران اسلام انتظار MAKHo0oF gr0ups ::::: نـو ر و ز ::::: گام آخر... شوآه(shoah)و دکتر سروش(drsoroush) و ....... معبر حاج سعید حدادیان حامی نسیم وصل یادداشت های یک آقا زاده خبرنگار مسلمان قاب شیشه ای خبرنگار مسلمان خط سرخ شهادت یادداشتهای بی تکلف

دیروز رفته بودیم یادواره وبلاگ نویس عاشورایی (حسن نظری)، مجلس خوبی بود. حرف ها و درد و دل های زیادی گفته شد، ولی آقای مرادی در بین حرفهایشان به نکته ی خوبی اشاره کردند، یعنی این حرفشون خیلی به دلم نشست.
ایشون گفتند: "اسرائیل برای حمله به غزه جوانب کار رو در نظر گرفته بود، به جز یک موضوع، اونها حواسشون کاملا جمع بود که این حمله رو بعد از تمام شدن ایام حج قرار بدن و ایام کریسمس، ولی یک چیز رو فراموش کرده بودند و شاید هم از اهمیتش خبر نداشتند، اونم اینکه در ایام محرم و عاشورا هستیم. اینها نمیدونن که اگه مردم غزه حماسه ی حسین رو ادامه بدن اگر هم از بین بروند باز هم پیروز هستند . و در ادامه گفتند : اگه قرار باشه بنده کمکی به مردم غزه بکنم، پرچم امام حسین رو بهشون هدیه میدم، که یادشون باشه راه حسین یعنی راه غلبه شدن بر ظلم، یعنی ما باید بهشون خط نشون بدیم."
من هم برای تحقیقی، داشتم چند تا کتاب ورق می زدم که به این سخنان برخورد کردم:
گاندی مصلح بزرگ هند میگوید:
"من برای مردم هند چیز تازه این نیاوردم که فقط نتیجه ای که از مطالعات و تحقیقاتم درباره تاریخ زندگی قهرمانان کربلا بدست آورده بودم ارمغان ملت هند کردم. اگر بخواهیم هند را نجات بدهیم واجب است همان راهی را بپیمائیم که حسین بن علی پیمود"
محمد علی جناح، موسس پاکستان میگوید:
"هیچ نمونه ای از شجاعت بهتر از آنکه امام حسین از لحاظ فدا کاری و تهور نشان داد در عالم پیدا نمیشود، به عقیده من تمام مسلیمن باید از سر مشق این شهیدی که خود را در سر زمین عراق قربان کرد پیروی نمایند"
واشینگتن ایرونیگ، مورخ امریکایی میگیوید:
"برای امام حسین ممکن بود که زندگی خود را با تسلیم شدن به اراده یزید نجات بخشد لیکن مسئولیت پیشوا و نهضت بخش اسلام اجازه نمیداد که او یزید را به عنوان خلیفه بشناسد او به زودی خود را برای قبول هر ناراحتی و فشاری به منظور رها ساختن اسلام از چنگال بنی امیه آماده ساخت. در زیر آفتاب سوزان سرزمینی خشک، و در روی ریگهای تفتیده عربستان روح حسین فنا ناپذیر بر پا است، ای پهلوان و ای نمونه شجاعت و ای شهسوارمن ای حسین."
تعجب نکنید، ببینید حتی رهبران غیر دینی هم برای پیروز شدن بر دشمنان و غاصبان سرزمینشان ، حماسه حسین را الگوی خود قرار میدهند و از او سخن می گویند.